فیلم 360 درجه از زباله تا طعم

بیش از 800 میلیون نفر در جهان با گرسنگی رو برو هستند و مقدار خوراکی که  دور ریخته میشود برای سیر کردن آنها کافیست.برزیل غذای بسیار زیادی تولیدی میکند، درحقیقت این کشور یکی از بزرگترین تامین کنندگان محصولات کشاورزی در دنیاست.

یک سوم آن تنها به آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا ارسال میشود.در آمریکا و دیگر کشورهای توسعه یافته مصرف کنندگان مقدار غذای بیشتری نسبت به آنچه میخورند خریداری میکنند. و نتیجتا مقدار زیادی را دور میریزند.اینجا در برزیل مانند دیگر کشورهای در حال توسعه، مقدار قابل توجهی از محصولات قبل از رسیدن به فروشگاه ها و خانه ها  از بین میرود.برای مثال از بین سبزیجات و میوه جاتی که دور ریخته میشوند، در حین حمل و نقل و جابجایی، نزدیک 50 درصد آن از بین میرود و این به دلیل زیرساختهای ضعیف و لجستیک ناکافی و نا مساعد، و گاهی به دلایل خیلی ساده مانند عدم آگاهی از موضوع و عدم آموزش و تمرین میباشد.

این قصه ی بسیاری از برزیلی ها و من “رودریگو ساردینیا” میباشد که در تلاشیم تا با تغییرفرهنگ هدر دادن خوراکی ها، راههایی برای استفاده بهینه از غذاهایی که سر از زباله ها درمی آورند، پیدا کنیم.ماریا و روزنبرگ و چند داوطلب دیگر هر چیز را که توزیع کنندگان، سوپر مارکت ها و کشاوزان اهدا میکنند را چک میکنند و خوراکی های خوب و قابل خوردن را از میان آنچه که خراب شده جدا میکنند. آنها دقت میکنند که هر نوع خوراک که قابل خوردن باشد، مستقیم به دست کسانی برسد که به آن نیاز دارند.

من بارها تقلای مادرم برای سیرکردن شکممان را دیده ام.پس به عنوان یک مادرتلاش میکنم به فرزندانم بیاموزم که ما باید لاش کنیم تا از همه چیز نهایت استفاده را کنیم بدون آنکه چیزی را هدر دهیم.

از ما برای کار در دسته بندی خوراکی ها دعوت شد و من بلافاصله گفتم : من هستم. ما 16 سال است که به عنوان داوطلب مشغول کار هستیم.

معمولا کامیونها صبح زود برای دریافت محصولات اهدا شده از سوپرمارکت ها حرکت میکنند.

اگر بخش کوچکی فاسد شده باشد یا کپک زده باشد آنرا درون زباله میریزیم. حتی حجم ترافیک، گرمای خیابانها، مدت زمان رسیدن به مقصد، میتواند به سبزیجات و میوه ها آسیب برساند.ما فقط بهترینها را ازمیانشان انتخاب میکنیم. هرگروه، هر موسسه محصولات سالم را در روز بخصوصی از هفته تحویل میگیرند.من باور دارم اگر مردم بیشتر آگاه شوند، گرسنگی کمتر خواهد شد، پس فکر میکنم چیزی بهر از این نیست که ارزش تمام خوراکی که به دستمان میرسد را بدانیم. چون ممکن است فردی گرسنه نیازمند آنچیزی که ما دور می ریزیم باشد.

خوردنی هایی که از خطر نابودی نجات داده شده از اینجا به جاهای دیگری مانند رستورانهای گروهی، NGO ها ، یتیم خانه ها و خانه های سالمندان ارسال میشود.من هم از خواکی هایی که مکن است دور ریخته شوند برای پخت غذا، برای کسانی که نیاز واقعی دارند استفاده میکنم.ما میوه و سبزیجات را از محل اهدایی ِ مراکز توزیع دریافت میکنیم. با این مواد اولیه ما هر روز برای نزدیک به 100 بیخانمان شام میپزیم.الان نزدیک به 2 سال است که من آشپزی را به صورت حرفه ای دنبال میکنم. از زمان کودکی والیدینم را هنگام آشپزی در روزهای تعطیل تماشا میکردم و از آنجا که من همیشه در کنا خانواده بودم، باعث به آشپزی علاقه پیدا کنم. در طول مدت زمانی که شاغل هستم، شغلهای مختلفی داشته ام. مدت زیادی را به عنوان مکانیک در کارگاه مکانیکی پدرم مشغول به کار بودم و حتی آنزمان هم بای کارمندان آنجا ناهار میپختم.

من همیشه جزو کسانی بودم که با مسائل اجتماعی خیلی درگیر بوده.در رستوران گروهی، هر روز خوراکی های جدیدی به دستمان میرسد و از قبل نمیدانیم که چه مواد اولیه ای دریافت میکنیم. ما هر روز مواد اهدایی زیادی دریافت میکنیم که باید همان روز استفاده شوند وگرنه تا روز بعد دوام نمیآورند و اینجاست که ما تازه شروع به نوشتن منو غذاهای آنروز میکنیم.برخلاف بقیه رستورانها که تنها از گوشت گوجه استفاده میکنند، من با استفاده از همه ی قسمتهای آن سس درست میکنم. من از پوست و بذرهای گوجه فرنگی هم استفاده میکنم.

دیزی هم همینطور از همه مواد استفاده میکند و نه تنها این، بلکه به بچه های خانواده های کم درآمد آموزش میدهد تا چگونه دور ریز خوراکی ها را کاهش دهند. چون، تغییر یک شبه حاصل نمیشود.ما قبلا این قسمتها را دور میریختیم اما حالا دیگر این کار را نمیکنیم. ضمنا این فضا در اختیار ماست تا نشان دهیم چطور از آنها استفاده میکنیم.

ما به بچه ها میگوییم که تمام خوراکی هایی که استفاده میکنیم، اهدایی هستند. مهمترین چیز اینست که تغییر را نهادینه کنیم و به غذا احترام بگذاریم. چون قبلا وقتی که من بچه بودم، برای دور انداختن تکه ای نان باید از والدین اجازه میگرفتیم. حالا سیب زمینی ا مشوتیم و با آن مثل توپ رفتار میکنیم و یا حتی موز کامل را دور می اندزیم.

با پوست کدو تنبل خیلی چیزها میتوان درست کرد. کیک، نان و یا حتی میشود تکه هایی از آن را داخل ژله ریخت. درکل هرچه دوست داشته باشید میتوانید با آن دست کنید. همینطور با پوست نارنگی (و انواع مرکبات) که معمولا بدون توجه و فکر کردن داخل زباله می ریزید.

من باید به کودکان آموزش دهم تا آنها این مسایل را از خردسالی یاد بگیرند. در این صورت زمانی که بالغ شدند نازی نداند تا رفتارشان را تغییر دهند و برعکس، انها در طول بزرگ شدنشان به یادگیری ادامه میدهند.در برزیل هر ساله نزدیک به 60 هزار تن خوراکی دور ریخته شده، توسط بانکهای غذایی از نابودی نجات داده میشوند. این موضوع به سیر کردن بیش از یک میلیون نفر در روز کمک میکند.

نام فیلم: از زباله به طعام

ژانر: مستند پژوهشی، اجتماعی

تهیه کننده: Contrast VR

کیفیت: HD, FULL HD, 2K, 4K

مدت زمان: 6:47 دقیقه

زبان: اصلی

<iframe src=”https://samsungvr.com/watch/q43yZ308QHF?autoplay=true” frameborder=”0″ allowfullscreen width=”100%” height=”550″></iframe>

تصاویر بخش هایی از فیلم 360 درجه از زباله تا طعم