فیلم 360 درجه مدارس شناور در بنگلادش

در منطقه ناتور در ناحیه شمال غربی بنگلادش، کودکان به مدرسه ای که به شکل خانه ای شناور است میروند. سیلاب یک مشکل روزافزون در کشور است، که دلتا ای است که در نتیجه ادغام رودخانه های بزرگ ایجاد شده و به شدت تحت تغییرات جوّی است. این مناطق مستعد جاری شدن سیل های معلول بادهای موسمی هستند. در برخی مناطق، به علت باران های سیلابی، مدرسه ها به مدت 3 – 4 ماه سیل زده می شوند. و به مانعی برای جوانهایی که خواهان ادامه ی تحصیل در این مدت می باشند، بدل شده است.

تدبیر نوآورانه ی یک مدرسه ی شناور با منبعی خورشیدی، در جهت بی وقفه برگزار شدن جلسات آموزشی دانش آموزان حتی در اوج فصل باران های موسمی است.این گونه مدرسه های شناور را برای استفاده در زمان های سیل زا در مناطق اصلی این فاجعه بسط داده اند. هر قایق کلاسِ درس 30 دانش آموز را در خود جای می دهد و به یک لپ تاپ متصل به اینترنت، کتابخانه و منابع الکترونیکی مجهز است. این تجهیزات برای آموزش در کلاس ششم فراهم آمده.

کامپیوتر و به طور کلی حاملان الکتریسیته به وسیله ی انرژی خورشیدی از طریق پنل هایی نصب شده بر سقف بالایی قایق شارژ می شوند. استفاده از این منابع پایدار زمان بندی متغیر مدرسه را ارائه می دهد – زمانی که روز به پایان رسید, دانش آموزن می توانند این فانوس های خورشیدی را به عنوان یک منبع نوری برای ادامه ی مطالعه شان به خانه ببرند. یا به عنوان نمونه زمانی که زن ها کوک زدن لحاف ها را تا قبل از تاریکی در تولید درآمد بیشتر برای خانواده شان ادامه می دهند و احتیاج به یک منبع نوری دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. لامپ های خورشیدی به صورت رایگان در اختیار خانواده ها قرار می گیرد و خانواده ها هزینه ی ماهیانه ی کمی بابت دریافت یکی از این دستگاه ها می پردازند. جدا از جلسات مدرسه ی ابتدایی، این مکان همچنین در جایگاه سالن هایی در راستای برگزاری جلسات آموزشی برای والدین دانش آموزان در حیطه ی موضوعاتی مانند کشاورزی، دارایی و اقتصاد ، بهداشت و تغذیه عمل می کنند.

نام فیلم: مدارس شناور

ژانر: مستند

تهیه کننده: Evan Wexler, Ismail Ferdous, Veda Shastri, and Kaitlyn Mullin

کیفیت: HD, FULL HD

مدت زمان: 2 دقیقه

زبان: انگلیسی

iframe src=”https://mediavrtv.com/cn-05/index.html” width=”100%” height=”500″ scrolling=”auto” ]

تصاویر بخش هایی از فیلم