فیلم 360 درجه موسیقی ایرانی و هویت - قسمت سوم: کپی رایت - قسمت اول

برای سالهای متمادی هنرمندان،نوازندگان،خوانندگان،شاعران و ترانه سرایان و صاحبان استودیوهای ضبط موسیقی از ضرورت وجود قانونی فراگیردر حفظ حقوق مولفین و مصنفین و هنرمندان یا پیوستن به کنوانسیون های جهانی کپی رایت میگویند اما دلایل عدم تصویب قانونی جدید و یا عضویت در کنوانسیون جهانی کپی رایت را در دو قسمت کپی رایت مشاهده نمایید.

بهروز وجدانی عضو هیئت علمی پژوهشی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و مدرس موسیقی سنتی و نواحی ایران در مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی از سال ۱۳۸۳ تا سال ۱۳۸۷ بود. او همچنین عضو کمیته ملی موسیقی یونسکو و عضو هیئت مدیره کانون پژوهشگران خانه موسیقی ایران از سال ۱۳۸۷ تا کنون و رئیس این کانون از بهمن ۱۳۸۹ بوده‌است. وی از سال ۱۳۸۰ عضو کمیته ملی فولکلور، دانش سنتی و منابع ژنتیکی می‌باشد. او سابقه سخنرانی در چند اجلاس یونسکو را نیز دارد.

وی همچنین چندین مقاله در حوزه‌ها و موضوعات مرتبط با مردم‌شناسی و فرهنگ عامه منتشر کرده‌است. هروز وجدانی در تهیه و تدوین پرونده‌های «موسیقی بخشی‌های خراسان»،موسیقی اقوام ایرانی برای ثبت در فهرست نمونه میراث فرهنگی ناملموس یونسکو و ثبت جهانی «کمانچه»مسئولیت داشته و همچنین در ثبت ردیف موسیقی سنتی ایران در یونسکو همکاری داشته‌است.

سیروس مهاجری  (1363) موسیقیدان ،پژوهشگر ،مولتی اینسترومنتالیست با سازهای تخصصی پیانو  (گرایش نوازندگی پیانو ایرانی) باس گیتار ،نوازندگی را از سال 1373 نزد استاد محمد جواد عبداللهی (1321) آغاز نموده و در این دوران  در ارکستر ها و گروههای زیادی در تهران و شیراز به همکاری پرداخته است. وی در سال 1386 در جشنواره فجر به همراهی کوارتت حسین زارع به عنوان رتبه دوم جشنواره فجر نایل گردید.عمده حضور وی در عرصه موسیقی در دو دهه اخیر  به عنوان نوازنده پیانو ایرانی و باس گیتار  با هنرمندان معاصری چون بیداد ، شهرام ملک  زاده ، محمد صادق اسحاقی، سینا سبکروح ، فرهاد کاظمی ، احمد استرحام لاری،خسرو کیان راد، پیمان رسولی ،آرش احمدی نسب ، محسن یگانه ، گروه هیوا ،گروه ارشان ،گروه موسیقی نای و نی ،گروه راک اٌرٌد(فستیوال یوسف اسلام ) ،گروه تلفیقی آشتی و …. می باشد.

بیشتر فعالیت های پژوهشی وی در موسیقی ایران  در موسیقی دوران قاجار و دوران پهلوی و شیوه های ارکستراسیون ملی و بالاخص  شیوه های نوازندگی پیانو در تاریخ موسیقی ایران بوده است .سیروس مهاجری در سال 1397 اولین پیشنهاد ثبت میراث ناملموس فرهنگی خود را در عرصه ملی با عنوان شیوه پیانونوازی استاد جواد معروفی را به همراهی گروهی از نوازندگان و اساتید معاصر  پیانو ایرانی به سازمان میراث فرهنگی ارایه نمود که با رای اکثریت آرا در فهرست میراث فرهنگی ناملموس ایران به ثبت رسید.وی در آلبومهای موسیقی بسیاری به نوازندگی پرداخته و در سالیان اخیر بیشتر فعالیت های ایشان مرتبط با تولید محتوای پژوهشی و آموزشی  و نوازندگی در آلبومهای موسیقی هنرمندان معاصر در ایران و خارج از ایران بوده است .

نام فیلم: موسیقی ایرانی و هویت قسمت سوم: کپی رایت – قسمت اول

ژانر: موسیقی

تهیه کننده: مدیا وی آر رسانه

کیفیت: HD, FULL HD, 2K, 4K

مدت زمان: 31:20 دقیقه

زبان: فارسی

iframe src=”https://samsungvr.com/watch/WpbX5gr55w4?autoplay=true” frameborder=”0″ allowfullscreen width=”100%” height=”550″></iframe